100.000 zł zadośćuczynienia za wypadek sprzed 15 lat.

100.000 zł zadośćuczynienia za wypadek sprzed 15 lat.

Historia:

W czerwcu 1999 roku w okolicach Olsztyna doszło do tragicznego wypadku samochodowego, w którym śmierć na miejscu poniosło rodzeństwo – kobieta i mężczyzna, który wówczas prowadził pojazd. Renata D. osierociła syna, 2-letniego Kamila, który od tej pory przebywał pod opieką ojca oraz dziadków. Niestety ojciec chłopca, po śmierci żony szybko podupadał na zdrowiu i w niecały rok po tragedii zmarł na zawał serca, mając zaledwie 36 lat. W wyniku splotu tych dramatycznych zdarzeń pełnię praw rodzicielskich nad 2-latkiem przejęli dziadkowie, jednak wraz z upływem lat jasnym stało się, że nie są w stali zastąpić Kamilowi rodziców. Prawdę na temat losów jego rodziców poznał dopiero w 2010 roku. Dziś ma 17 lat i jest uczniem liceum ogólnokształcącego.

Propozycja Ubezpieczyciela:

W reakcji na wysłane pismo z roszczeniem wypłaty 100000 zł w ramach zadośćuczynienia, Ubezpieczyciel odmówił wypłaty jakichkolwiek środków, argumentując, że nie można domagać się wypłaty zadośćuczynienia za szkody powstałe przed 3 sierpnia 2008.

Uzyskane odszkodowanie:

Repezentującemu interesy Kamila, Europejskiemu Centrum Odszkodowań udało się wyegzekwować od Ubezpieczyciela łączną kwotę 100 000 zł z tytułu zadośćuczynienia po stracie osoby najbliższej. Towarzystwo Ubezpieczeniowe odwoływało się od wyroku, jednak Sad II instancji w lutym tego roku ostatecznie podtrzymał wyrok.

Brak komentarzy.

Skomentuj